Учені порівняли користь і шкоду від будівництва плотин і дійшли невтішних висновків

Міжнародний колектив вчених наочно показав, що в масштабах великих регіонів зведення великих гребель і, зокрема, ГЕС не тільки не вирішує проблем доступу до водних ресурсів, а й посилює їх.

Користь та шкода від гребельВідповідне дослідження опубліковане в журналі Nature Communications, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Згідно з розрахунками фахівців, майже чверть населення Землі через будівництво гребель відчуває брак водних ресурсів. Загальні витрати на зведення гідроспоруд в останнє десятиліття оцінюється в два трильйони доларів.

Всього, за даними експертів, в результаті будівництва гребель постраждали 23 відсотки населення планети, а у виграші залишилися тільки 20 відсотків. Як правило, в результаті зведення греблі наноситься шкоди територіям, що знаходяться вниз за течією річки.

Вчені привели кілька характерних прикладів. Зокрема, греблі на Жовтої ріці привели до посухи на півночі Китаю, зведення гідроспоруд на індійській ділянці Гангу спровокувало осушення в Бангладеш, греблі, побудовані на турецькій ділянці Євфрату, викликали посуху в Іраку, зведення гідроспоруд на річці Колорадо в США призвело до браку води в Мексиці.

Таких висновків автори дійшли, проаналізувавши динаміку доступу людей планети до прісної води за період з 1971 по 2010 рік. Для цього вчені розділили земну кулю на сегменти площею 2,5 тисячі квадратних кілометрів кожен.

Експертам вдалося наочно довести популярну точку зору, що, навіть якщо в деяких регіонах після зведення гребель проблема забезпечення водою успішно вирішується, вона відразу ж виникає на сусідніх територіях. Таким чином великі річкові ГЕС (на відміну від, наприклад, приливних) не можна вважати альтернативним джерелом енергії, оскільки вони завдають серйозної шкоди навколишньому середовищу.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

​І знову про свободу слова

вівторок, 30 квітень 2024, 15:52

Після включення Держдепом США питання свободи слова до проблемних в Україні – спостерігаємо якусь нездорову реакцію владних кіл. . То «прокинулись» і надіслали до Ради Європи заяву про обмеження цілої низки прав через запровадження воєнного стану. П...

"Це не має сенсу, тому що...": Луцький нардеп Палиця розповів, чому не ходить на засідання у Раду

вівторок, 30 квітень 2024, 14:00

Луцький депутат Ігор Палиця заявив, що не ходить на засідання у Раду, бо не хоче знаходитись під одним дахом з представниками колишньої ОПЗЖ. Про це повідомили журналісти Bihus.іnfo, передають Патріоти України. "У розпал війни сесійна зала Верховної Ра...