Патріоти України нагадують про історію та традиції свята.
Витоками свято Петра і Павла йде в саму старовину: в 258 році в Римі були перенесені мощі святих Петра і Павла. Згідно з переказами, апостоли почали проповідувати християнську віру і за це прийняли мученицьку смерть. Церква назвала їх первоверховними апостолами, а 12 липня вихваляє Петра і Павла святковою літургією.
Як вважають віруючі, свято Петра і Павла припадає на пік розквіту природи. У цей день прийнято було влаштовувати «гулянки Петрівки» водити хороводи. До свята люди наводили порядок в своїх будинках, робили вінки з польових квітів і надягали їх на церковну службу.
Рано вранці потрібно було піти в поле і зустріти там світанок. Вважалося, що в день святих Петра і Павла сонце особливе, воно переливається та грає всіма кольорами веселки.
На Русі цей день вважався святом рибалок, адже Петро до того, як стати апостолом, був рибалкою. Тому в свято прийнято ловити рибу чоловікам, а жінкам готувати її на вечерю.
В Петров день дівчата дарували своїм коханим розшиті квітами хусточки, які символізували готовність вийти заміж.
У сім'ях влаштовували святкові обіди і вечері на природі.
У скотарів вважалося, що якщо прив'язати червону стрічку до рогів корів, то це захистить стадо від хвороб на весь рік.
За традиціями в день Петра і Павла віруючі ставлять свічки і моляться біля ікони апостолів за:
В цей день заборонялося сваритися в сім'ї.
Церква радить не займатися фізичною працею, а приділити більше уваги своїм душевним переживанням і молитві.
Вранці слід йти до церкви на службу, щоб віддати данину святим і помолитися за близьких.
У цей день колосся набираються сил у сонця і місяця. Тому працювати на поле в цей день заборонялося, щоб був хороший урожай.
12 квітня за новим стилем (25 квітня за старим) вшановує пам'ять преподобного єпископа Василя Парійського, священномученика Зінона Веронійського та преподобного Ісаака Сиріна. За юліанським календарем вшановують преподобного Іоанна Ліствичника, нагадую...
Росіяни запускають по Україні ударні безпілотники-камікадзе типу "Шахед" із підсиленою бойовою частиною. Про це український фахівець у галузі радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов повідомив у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. Він ...