Бурштинова пошта: Дослідники знайшли всередині соняшного каменю ціле пташеня (фото)

Палеонтологи з США, Канади та Китаю вперше представили широкій публіці пташеня, що застигло в бурштині 99 мільйонів років тому. Інклюз - так називаються викопні останки живого організму, що потрапив в бурштин, - був представлений в Пекіні.

Фото: glavnoe.uaФото: glavnoe.ua
Унікальний зразок був знайдений в північній частині М'янми ще в 2016 році. На визначення його точного датування вчені витратили кілька місяців, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

За словами фахівців, знахідку можна назвати неймовірною рідкістю, тому що на відміну від останків, знайдених в землі, у застиглого в бурштині пташеня збереглася повноцінна структура, і - що ще важливіше - шкірний покрив, оперення, вушні отвори і повіки. Все це дає вченим рідкісний шанс докладного вивчення доісторичних пернатих. Далі мовою оригіналу.

Образец янтаря длиной девять сантиметров полностью вместил голову, шейный отдел позвоночника, крылья и хвост древнего пернатого. Как выяснили эксперты, она принадлежит в группе энанциорнисовых птиц, доминировавшей в меловом периоде и вымершей вместе с динозаврами около 66 миллионов лет назад.

Более ранние находки останков представителей этой группы говорят о том, что такие пернатые вылуплялись с "рабочими" перьями, необходимыми для полета. То же самое заметно и у "янтарного ископаемого": хвостовые перья только начали развиваться, на теле оперение еще редкое, зато перья крыльев уже полноценно оформились.

Вероятно, эти виды уже с детства могли самостоятельно летать и заботиться о себе, полагают ученые. Кстати, существует предположение, что именно недостаток родительской заботы поспособствовал вымиранию этой группы доисторических птиц.

Как сообщает ScienceDirect, ученые прозвали птенца Белоне (Belone) – это бирманское название малого полевого жаворонка. Кстати, внешне пернатые действительно похожи: ученые установили, что цвет перьев доисторического птенца варьировался от белого до коричневого и темно-серого.

Эксперты установили, что птенец прожил считанные дни, миксимум – недели, после рождения. А затем буквально застыл в липкой древесной смоле и во времени.

Правда, как отметил соавтор исследования канадский палеонтолог Райан МакКеллар (Ryan McKellar), поклонники фильмов о Парке юрского периода могут не беспокоятся: ДНК животного не сохранилось, так что восстановить его вряд ли возможно. Напомним, что ранее ученые установили: полное разрушение генетического хранилища в среднем происходит за 6,3 миллиона лет.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Але насправді це не так важливо, як дещо інше": Очільник української розвідки назвав найбільш безпечний месенджер

неділя, 6 квітень 2025, 9:32

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов назвав найбільш безпечний месенджер серед існуючих. Про це він розповів в інтерв’ю Анні Максимчук, передають Патріоти України. . Ведуча назвала такі варіанти, як Teleg...

"Шторму" бути: Трамп перевертає світ, який давно мав померти, - Андрусів

неділя, 6 квітень 2025, 7:30

"Багато хто вже охрестив мене прихильником Трампа. Насправді я не є ні його прихильником, ні не прихильником", - пише Віктор Андрусів, політичний та громадський діяч, аналітик та публіцист, передають Патріоти України. "Для мене Трамп це реальність, яка...